Film Gösterimi & Söyleşi “Babamın Kanatları ” – Pandemi Döneminde İnşaat İşçileri

İHGD pandemi öncesi İzmir ofisinde yaptığı insan hakları temalı film gösterimi ve söyleşi çalışmalarına çevrimiçi olarak devam etmektedir.

Film: “Babamın Kanatları”

Tarih : 25 Haziran 2021

Saat : 18.00

Teknik imkansızlıklardan dolayı filmin gösterimi çevrimiçi yapılamamaktadır.
Filmi izleyebileceğiniz platformlar için bize posta@rightsagenda.org ve rightsagenda2003@gmail.com adreslerinden mail olarak ulaşabilirsiniz.

“Babamın Kanatları ”

Van’daki depremde evini kaybeden İbrahim ve yeğeni Yusuf, İstanbul’da lüks bir konutun inşaatında çalışarak ailelerini geçindirmeye çalışır. İbrahim akciğer kanseri olduğunu öğrenince umudunu iyiden iyiye yitirir. Yusuf ise henüz çok gençtir, hayattan beklentileri, hırsları vardır.

KONUKLAR:
Kıvanç Sezer – Babamın Kanatları Filmi Yönetmeni

Menderes Samancılar – Babamın Kanatları Filmi Başrol Oyuncusu

Osman Üney- Dev-Yapı-İş Sendikası İstanbul Temsilcisi, İnşaat İşçisi

Osman Üney’in sunumu hakkında : Son yıllarda ekonomik krizin derinleşerek büyümesi çalışma yaşamında ciddi sorunlar yarattı. İşçiler derinleşen krizin yükünü taşırken bir de Pandeminin içinde ölümle burun buruna çalışmaya zorlandı adeta açlık, yoksulluk ve Covid-19 arasına sıkışmış oldu. İktidarın halk sağlığını, işçi sağlığı önceleyen önlemler almak yerine “çarklar dönsün, üretim sürsün” kararıyla milyonlarca işçi ölümüne çalışmaya zorlandı. Çalışınca Covid’e yakalanma ihtimali yüksekti ama çalışmazsa dışarıda işsizlik, yoksulluk, açlık kesindi. Emekçiler patronların insafına terkedildi. Çıkarılan göstermelik genelgeleri çalışma yaşamında kağıt üzerinde kaldı. Bizler işçileri patronların insafına terk etmeyeceğiz.

Söyleşi ZOOM uygulaması aracılığıyla yapılacaktır.

ZOOM linki Söyleşi öncesi mail olarak iletilecektir.

Kayıt Olmak için Tıklayınız